FIFA WORLD CUP 2018 on BBC SPORT
History will be made
FIFA WORLD CUP 2018 on ITV SPORT
All that matters is now


THURSDAY 14th JUNE

RUSSIA v SAUDI ARABIA
Group A – Moscow Luzhniki

16:00

FRIDAY 15th JUNE

EGYPT v URUGUAY
Group A – Ekaterinburg

13:00

MOROCCO v IRAN
Group B – St Petersburg

16:00

PORTUGAL v SPAIN
Group B – Sochi

19:00

SATURDAY 16th JUNE

FRANCE v AUSTRALIA
Group C – Kazan

11:00

ARGENTINA v ICELAND
Group D – Moscow Spartak

14:00

PERU v DENMARK
Group C – Saransk

17:00

CROATIA v NIGERIA
Group D – Kaliningrad

20:00

SUNDAY 17th JUNE

COSTA RICA v SERBIA
Group E – Samara

13:00

GERMANY v MEXICO
Group F – Moscow Luzhniki

16:00

BRAZIL v SWITZERLAND
Group E – Rostov-On-Don

19:00

MONDAY 18th JUNE

SWEDEN v SOUTH KOREA
Group F – Nizhny Novgorod

13:00

BELGIUM v PANAMA
Group G – Sochi

16:00

TUNISIA v ENGLAND
Group G – Volgograd

19:00

TUESDAY 19th JUNE

COLOMBIA v JAPAN
Group H – Saransk

13:00

POLAND v SENEGAL
Group H – Moscow Spartak

16:00

RUSSIA v EGYPT
Group A – St Petersburg

19:00

WEDNESDAY 20th JUNE

PORTUGAL v MOROCCO
Group B – Moscow Luzhniki 

13:00

URUGUAY v SAUDI ARABIA
Group A – Rostov-On-Don

16:00

IRAN v SPAIN
Group B – Kazan

19:00

THURSDAY 21st JUNE

DENMARK v AUSTRALIA
Group C – Samara

13:00

FRANCE v PERU
Group C – Ekaterinburg

16:00

ARGENTINA v CROATIA
Group D – Nizhny Novgorod

19:00

FRIDAY 22nd JUNE

BRAZIL v COSTA RICA
Group E – St Petersburg

13:00

NIGERIA v ICELAND
Group D – Volgograd

16:00

SERBIA v SWITZERLAND
Group E – Kaliningrad

19:00

SATURDAY 23rd JUNE

BELGIUM v TUNISIA
Group G – Moscow Spartak

13:00

SOUTH KOREA v MEXICO
Group F – Rostov-On-Don

16:00

GERMANY v SWEDEN
Group F – Sochi

19:00

SUNDAY 24th JUNE

ENGLAND v PANAMA
Group G – Nizhny Novgorod

13:00

JAPAN v SENEGAL
Group H – Ekaterinburg

16:00

POLAND v COLOMBIA
Group H – Kazan

19:00

MONDAY 25th JUNE

URUGUAY v RUSSIA
Group A – Samara

15:00

SAUDI ARABIA v EGYPT
Group A – Volgograd

15:00

SPAIN v MOROCCO
Group B – Kaliningrad

19:00

IRAN v PORTUGAL
Group B – Saransk

19:00

TUESDAY 26th JUNE

DENMARK v FRANCE
Group C – Moscow Luzhniki

15:00

AUSTRALIA v PERU
Group C – Sochi

15:00

NIGERIA v ARGENTINA
Group D – St Petersburg

19:00

ICELAND v CROATIA
Group D – Rostov-On-Don

19:00

WEDNESDAY 27th JUNE

SOUTH KOREA v GERMANY
Group F – Kazan

15:00

MEXICO v SWEDEN
Group F – Ekaterinburg

15:00

SERBIA v BRAZIL
Group E – Moscow Spartak

19:00

SWITZERLAND v COSTA RICA
Group E – Nizhny Novgorod

19:00

THURSDAY 28th JUNE

JAPAN v POLAND
Group H – Volgograd

15:00

SENEGAL v COLOMBIA
Group H – Samara

15:00

ENGLAND v BELGIUM
Group G – Kaliningrad

19:00

PANAMA v TUNISIA
Group G – Saransk

19:00

SATURDAY 30th JUNE

Winner Group C v Runner-up Group D
Round of 16 – Kazan

15:00

TBC
Winner Group A v Runner-up Group B
Round of 16 – Sochi

19:00

TBC
SUNDAY 1st JULY

Winner Group B v Runner-up Group A
Round of 16 – Moscow Luzhniki

15:00

TBC
Winner Group D v Runner-up Group C
Round of 16 – Nizhny Novgorod

19:00

TBC
MONDAY 2nd JULY

Winner Group E v Runner-up Group F
Round of 16 – Samara

15:00

TBC
Winner Group G v Runner-up Group H
Round of 16 – Rostov-On-Don

19:00

TBC
TUESDAY 3rd JULY

Winner Group F v Runner-up Group E
Round of 16 – St Petersburg

15:00

TBC
Winner Group H v Runner-up Group G
Round of 16 – Moscow Spartak

19:00

TBC
FRIDAY 6th JULY

Winner R16 1 v Winner R16 2
Quarter-Final – Nizhny Novgorod

15:00

TBC
Winner R16 3 v Winner R16 4
Quarter-Final – Kazan

19:00

TBC
SATURDAY 7th JULY

Winner R16 5 v Winner R16 6
Quarter-Final – Samara

15:00

TBC
Winner R16 7 v Winner R16 8
Quarter-Final – Sochi

19:00

TBC
TUESDAY 10th JULY

Winner QF1 v Winner QF2
Semi-Final – St Petersburg

19:00

TBC
WEDNESDAY 11th JULY

Winner QF3 v Winner QF4
Semi-Final – Moscow Luzhniki

19:00

TBC
SATURDAY 14th JULY

Loser SF1 v Loser SF2
3rd Place Play-off – St Petersburg

15:00

SUNDAY 15th JULY

FIFA WORLD CUP FINAL 2018
Luzhniki Stadium, Moscow

16:00